Összefoglaló: MCFC-WHU 3-1

2009.09.29. 19:00

Hétfői meccshez képest egészen jó találkozó volt, bár a West Ham eléggé feltartott kézzel játszott végig, ami a támadásaikat illeti. A Manchester City pedig kisebb rotálás után nagyon erős játékot produkált mezőnyben, mely bőven elég volt a 3 pont megszerzéséhez.
Statisztikák, videók a gólokról, játékos értékelés a tovább után.

Am minket(blog) illet, elég jól beletaláltunk:  a kezdő is stimmelt az előzetesünkben leírtakkal, a végeredmény is el lett találva, és még Tevez minimum 1 gólja is. (Ennyit azért villogunk.)

Stadium: City of Manchester Stadium, England
Nézőszám: 42,745
Official: C Foy (Referee)

MCFC: Given, Bridge, Lescott, Touré, Zabaleta- Petrov, Barry, De Jong, SWP- Tevez, Bellamy

West Ham United: Green, Da Costa, Ilunga, Tomkins, Faubert- Noble, Parker, Kovac, Jimenez- Cole-Diamanti

Cserék: Santa Cruz a 80. percben SWP helyére, Johnson a 88. percben Barry helyére, illetve Hines Jimenez helyére és Stanislav Kovac helyére a 71. percben.

A meccset meglehetősen magabiztossággal nyerte a City gárdája, nem tudta végig kontrollálni a mérkőzést, de a West Ham annyira impotens volt, hogy csak egy árva megpattanós gólig jutott a londoni csapat, illetve nagy védésre volt szükség Given részéről egy Diamanti bombánál, míg a City helyzetek sorát dolgozta és hagyta ki.

7

Az első félidő legelején már nagy ütemet diktált a City, és a már a 4. percben baloldalról pontosan becenterezett egy labdát Petrov Tevez lábára, aki egészen közelről bevágta. (Szerencsére most kivételesen elég jó minőségű videókat találtunk, így meg is tudjuk mutatni a gólokat.)

Ezt követően kb. a 20. percig még pár jobb szituáció is adódott a City előtt, de Tevez is kihagyott egy ziccerszerűséget. Aztán a 25. percben a WHU egy beívelt labdából egyenlített, méghozzá úgy, hogy a védőink kifejelték a labdát az üresen érkező Kovac-nak, aki egyből ráküldte, ami megpattant Cole lábán, így lett 1-1.

Innentől aztán újra a City irányított, de inkább mezőnyben ment a darálás, majd De Jong harcolt ki egy szabadrúgást egészen jó szögből. Tevez és Petrov álltak oda, de Petrov ballábára ez remek szög volt, és nagyon kellemetlenül lőtte el, meg is pattant a kapus előtt, szépen bevágódott a labda a helyére.

Továbbra is a City volt inkább játékban, SWP és Bellamy nagyon erősen hajtották jobbszélen a játékot, de nem sikerült gólig jutni.

Második félidőben eléggé erősen kezdett a West Ham, szögleteket rúgtak, de azon kívül, hogy Lescott-ot állandóan lefejték, másra nem jutott erejük, míg a City gyors kontrákat vitt végig, megint csak a pontos végjáték hiányzott. Aztán a 61. percben egy szabadrúgásból Bellamy a hosszúra ívelte be, WHU védők teljesen ramaty helyezkedése után Tevez szinte üresen fejelt a hosszúsarokba.

A fennmaradó 30 percben szintén darálás ment, 1-1 londoni helyzet, 1-1 gyors City akció, SWP-n szokásosan rengeteg akció ment el, Petrov viszont zseniális volt, még a legvégén is bravúrosan játszott.

A két manchesteri cserének sok szerep nem jutott, Santa Cruz debütált, 10 perc alatt volt egy nagy helyzete, mikor Petrov balról megint remekül tette be neki, de mellélőtte. Johnson pedig 3 perc alatt kb. 3-szor ért labdába, de remekül olvasta a játékot :D.

Játékos értékelő:

A West Ham csapatából sok gyenge egyéni teljesítmény volt, aki talán ki lehet emelni ennek ellenére az részben Diamanti, kb. egyedül ő benne égett a tűz, harcias volt végig, illetve Green, aki ha kicsit rosszabb napot fog ki, kb. 5-6 kapott góllal mentek volna haza. Persze voltak hiányzóik pl. Boa Morte és Upson, de ez akkor is gyenge produkció volt.

MCFC:

Given: 7 Alig volt dolga, a gólról nem nagyon tehetett, volt 1 bravúrja, kimondottan unatkozott.

Bridge: 7 Amíg nem akar előremenni, mondjuk Evra módjára, addig nincs gond vele, hátul stabil teljesítményt nyújtott

Lescott: 6 Megint többször bizonytalan volt, párszor lefejelték alacsonyabb játékosok is, egyelőre a védelem gyengepontja, de még van ideje javulni

Touré: 8 Ez már egy jobb Touré volt, mint a MU ellen, magabiztosan fogta a védelmet, remekül tisztázott többször is, Cole nem nagyon tudott ficánkolni mellette

Zabaleta: 7.5 Remekül pótolta Richards-ot, sőt kissé fölé is nőtt, kiosztott pár remek labdát, amikor elől volt, visszaért hátra, ha kellett, koncentráltan játszott végig

Petrov: 9 Zseniális volt, a baloldalon sziporkázott végig, amikor megindult lefelé be tudta adni pontosan, amikor lőni kellett lőtt, betekerte a szabadrúgást, gólpasszt adott Tevez-nek, a legvégén Santa Cruz-t hozta nagy helyzetbe, amikor a 16-osnál befelé kényszerítőztek, mindig veszélyes volt, parádésan játszott, méghozzá úgy, hogy bajnoki meccsen most kezdett először idén

Barry: 6.5 teljesen szürke volt, több eladott labda, defenzívebb szerepkör, vagy csak annak tűnt, mert a támadásokban nem nagyon volt benne, néha megunta és kapura lőtt, volt 1 nagy bombája (és 1 fejese) Green csak mákkal szedte ki a léc alól, de ez nem az ő meccse volt

De Jong: 8.5 Remekül oldotta meg a feladatát, mindenkit leszerelt, mindig visszaért, sokat szabálytalankodott, meg ő is kapott páraz, de remekül védekezett középpályán, jól osztotta előre a labdákat el

SWP: 6 Ami támadás elhalhat rajta, a rossz cselein, a rossz passzokon az el is hal 90%-ban, persze néha meg elfut és beadja vagy belövi, de nem az a gyakoribb, állandóan le akarja futni az ellenfélt már a középpályánál, legalább 5-6 akció ment ma megint el ezen, ahelyett, hogy lepasszolt volna időben, vagy normálisan cselezett volna, ma nem ment neki

Bellamy: 8 Még mindig remek formában, gólt nem lőtt, 1 gólpasszt adott, emellett rengeteget dolgozott elől-hátul, kiment jobbszélre párszor lesprintelt alapvonalig, onnan jól játszotta meg a labdákat, majd középen fejelt mellé egy nagyot, volt egy pazar lövése kapásból, ami fölé szállt, egyre inkább vezéregyéniség, remélhetőleg kitart a formája még sokáig

Tevez: 8.5 Legjobb meccsét játszotta volt csapata ellen, a két gól csak egy része ennek, ha jobban koncentrál 4 gólt is lőhetett volna, remekül zárt vissza ő is, keményen megharcolt a labdákért, ritkán vesztette el azokat, okosan játszotta ki szélre néha a labdát, de remek párja lesz Adebayor-nak, mert Tevez nem az a profi befejező csatár
Santa Cruz és Johnson abban a 10, ill. 3 percben nem nyújtottak értékelhető teljesítményt (persze értékelhetetlent sem:D)

A meccs embere részünkről Martin Petrov. Ha visszatér Robinho és Petrov így folyatatja, Hughes kellemetlen helyzetbe kerülhet.

A City úgy húzta be ezt a meccset, hogy a következő játékosok nem is léptek pályára: Adebayor, Robinho, Ireland, Richards, Kompany.

A Man City ezzel a győzelemmel a tabella 3. helyére lépett fel, 6 mérkőzésből 5-öt nyerve.

Következő meccsünk az Aston Villa ellen lesz idegenben október 5-én, szintén hétfőn.